Pirms laikā jau stāstīju kā piedalos “Māmiņu kluba” projektā skaistumam un svara zaudēšanai. Kopā mēs esam 6 meitenes, bet viena no mums ir īpaša. Ne jau tāpēc, ka būtu kāda šī vārda pierastajā nozīmē piemītoša īpašība. Īpaša tāpēc, ka visi citi vainīgi, tikai ne viņa.

Tā kā esmu atgriezusies darba gaitās un līdz ar to faktiski projekts man ir beidzies, jo netieku uz lielāko daļu nodarbību, tad atļāvos ar šo būtni parunāt atklāti. Diemžēl – viņa nespēj atzīt sevi. Ok, varbūt visa pasaule kļūdās, apmelo viņu un visādi citādi apbižo, bet padomāsim:

6 meitenes uzsāk skaistuma kūri, kuras izmērāmais lielums ir viņu svars un apkārtmēri. Ir pieejams: uztura speciālists, treneris, fizioterapeits, koučs (reti – ūdenserobikas trenere, nūjošanas treneris, stilists). Visas strauji kļūst slaidākas, skaistākas, izņemot Viņu. Uztura speciālists ne tādus padomus dod, tik grūtas liekas fiziskās nodarbības (2x nedēļā apļā treniņš, 2x nedēļā veselības vingrošana, kādu laiku 1x nedēļā ūdensearobika un nūjošana) – vismaz tā var spriest salīdzinot no malas viņas atdevi un čīkstēšanu ar citu meiteņu pūlēm. Vienmēr atradīsies kaut kas par ko pasūdzēties. Savās iknedēļas atskaitēs kundze raksta iedvesmojoši – kāds malacis, ka visu dara, viss notiek utt, bet ikmēneša svēršanās laikā svērēja ķer galvu un krīt ģībonī – svars pazudis tik daudz kā biroja darbiniekam peli bīdot.

Šodien pēc darba tusiņa uzsāku sarunu ar kundzīti. Pilnīgi nevienas idejas un attaisnojuma par to kādēļ, atšķirībā no citām, nekas nenotiek (nu izņemot, ka uztura speciālists, pie kura visas gājām, vainīgs). Sākās tikai apgrieztā psiholoģija par mani – ko tad es esot sasniegusi. Ok, es salīdzinot ar citām esmu sasniegusi maz, bet ņemot vērā, ka mans starta svars citām ir mērķa svars, tad mans sasniegums – 2 izmēri ir vairāk kā ok. Pēc treneres domām, mums abām pat vajadzēja būt mainītās lomās – viņai būt manam progresam, bet man viņas (attiecība svars:garums:mērķis). Tā lūk kašājamies tagad skype – kur no mums krutāka, tizlāka, slinkāka, ēdelīgāka vai arī vainīgas “organisma īpatnības”….