Tuvojas pavasaris, atgriešanās darbā un izmisums paverot skapja durvis. Pāris blūzes vēl velkamas, džinsi, divas kleitas un viss! Smaga situācija, bet no otras puses – iespēja atjaunot garderobi gandrīz no nulles.

Pagājušajā nedēļā veicu ātro apgaitu Spices apģērbu veikalos. Joprojām košu krāsu maz (Monton ir daži koši koši zaļi apģērbi), bet ir parādījies maigums un sievišķība. Ziedu motīvi ir visur – kleitās, blūzēs, žaketēs, pat sporta jakās un jostās. Nezinu kādēļ, bet iekāroju pilnīgi visu! Pastelīgas blūzītes, vecrozā kleitiņas, sīkziedotu kantrī stila blūzi Lindexā. Bižutērija kā no romantiskas filmas par seniem laikiem – tās pašas rozītes, ķēdītē savērti gredzeni un medaljons, kurā var ievietot fotogrāfijas.

Kaut kur starp romantiku un piedzīvojumiem ir iedzīvojies jūrnieku stils. Vairākos veikalos pamanīju jūrnieku stila žeketes, strīpotas kreklblūzes, kleitiņas. Vai nu Bershkā vai Pull and Bear pat bija iespēja tikt pie jūrnieku stila šortiņiem. Laikam šogad LV modē būs arī nedēļas nogali pavadīt uz ūdens, kaut vai airu laivā sēžot.

Piedzīvojumus savukārt sola bikses, kā no Indiana Džonsa dāmu garderobes komplektā ar mazāk mīlīgām ādas jaciņām. Pozitīvais, ka redzēju šīs bikses izliktas gan kā brīvā laika, gan biroja apģērbu.

Negatīvais – konkrētajā attēlā atrastās bikses ir no Ralfa Lorēna 2009.gada kolekcijas, tātad pieņemu, ka arī mūsu veikalos nopērkamās ir no aizpērnās sezonas atlikumiem. Palasot LV modes apskatnieku rakstus par tendencēm 2011.gadā, šāda piegriezuma bikses būtu modernas tikai kā kapri, piemēram, ar uzlocītiem galiem. Diemžēl birojā to varētu arī nesaprast, tādēļ atliek meklēt kaut ko, kas skaitās šogad moderns – ļoti platas vai zvanveida bikses. Acīmredzot skapī sataupītie džinsi no 2005.gada šogad būs ļoti aktuāli.

Paldies dievam bezformīgo un vīrišķīgo apģērbu veikalos ir kļuvis mazāk – šogad modē būs sievišķība. Ne jau tā, kura izpaužas apspīlētās biksēs un topiņos ar dekoltē līdz nabai, ne tā, kura pland mega īsos svārciņos, bet tāda, manuprāt, īsta – 60-to stila kleitas un svārki, kas izceļ vidukli un gurnus, 70-to gadu bikses ar paplatinātiem staru galiem un augsto (normālo) jostas vietu, kas vizuāli pagarina kājas (visas pazemināto jostasvietu bikses pazemina arī šasiju, kājām liekot izskatīties neproporcionāli īsām, dibenam masīvam, tātad tādas vispār varētu atļauties tikai ļoti slaidas sievietes un kājas no ausīm īpašnieces) un atkal jau parāda, ka sievietei ir viduklis. Maigums, romantika, piedzīvojumi un sievišķīgas vājības – pilns komplekts lieliskai vasarai!