Tags

, ,

Tā kā šajā nedēļas nogalē Krievijas kanāli laiž Ziemassvētku repertuāru, pa vienu kanālu pilnīgi netīšām trāpīju uz pašu sākumu vēl neredzētai (Latvijas kanālos neraidītai) filmai – Noel.

Roza ir vientuļa redaktore, kas jau 10 gadus kopj slimo māti un necieš Ziemassvētkus, jo tas ir vientuļākais laiks. Policists Maiks ir bildinājis savu draudzeni Nīnu, bet greizsirdības aizmiglotu skatienu tieši pirms svētkiem grauj un nīcina ārā savu laimi. Džūlzam vienīgie laimīgie svētki bijuši 14 gadu vecumā slimnīcā, kur pēc patēva piekaušanas viņu atstāja māte. Ārtijs pirms daudziem gadiem greizsirdības plosīts izraisījis nelaimi un ilgojas pēc piedošanas. Bijušais mācītājs, kura vienīgā vēlme ir nenomirt vientulībā. Šo cilvēku ceļi dažu dienu laikā krustojas un viņi viens otram palīdz atrast ceļu ārā no vientulības, šaubām par sevi un citiem. Notiek neliels svētku brīnums.

Pie mums visi sajūsminās par Love Actually (LA), bet man šī filma nekad nav līdz galam patikusi. Vai nu pie vainas ir Krisa Maršala attēlotais Kolins ar savu apsēstību, vai iepazīšanās pornofilmu uzņemšanas laukumā, zilacainais Mikijs Hjū Grānts, sižets vai viss kopā…. Laikam vienīgais, kas patika, bija mirklis, kad viena no varonēm skatījās vīra drauga uzfilmēto kāzu video, kur bija nofilmēta tikai viņa. Jocīgi, jo parasti man britu stila filmas patīk.

Gribētos ticēt, ka šī filma ir veidota kā atbilde diezgan paseklajam un pamuļķīgajam Love actually, bet tā kā abas šķir tikai gads, kura laikā nav iespējams no nulles līdz pirmizrādei visu sagatavot, tad domājams, ka tā ir vienkārši sakritība. Noel ir patīkams aktieru sastāvs: Sjūzena Sarandona, Penelope Krusa, Pols Volkers (atceramies no The Fast and The Furios un abiem turpinājumiem), un citiem, kuri visi ir savā vietā. Viens no tiem arī Robins Viljamss. Ja LA darbība risinās kaut kur apkārt un pamata vienojošais elements – lidosta – sastopams vien sākumā un beigās, tad šeit tas vijās cauri visai filmai. Agrāk vai vēlāk varoņi nonāk tur, un šī vieta dod atbildes un apskaidrību, ko tad darīt tālāk un kā būt. Noskaņa vairāk piemērota Ziemassvētku laikam – liek padomāt par savu dzīvi, dažiem par vientulību, ģimeni un savu attieksmi pret sev tuvajiem un svešiniekiem, kā arī par to, ka neviens mūsu dzīvēs neienāk nejauši, un ka arī jebkurš no mums iespējams spēj pārvērst kāda dzīvi, pat ar neilgu sevis klātbūni tajā.  Tiešām sirsnīga filma, kas spēj izspiest asaru no manis.